اخبار

باشگاه خبرنگاران جوان: تبدیل نظام کارمزدی به حق‌العمل‌کاری

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی CNG کشور به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اردشیردادرس رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی کشور در ادامه گفتگو در خصوص افزایش کارمزد جایگاه‌های سی ان جی گفت: متأسفانه چندین سال است که موضوع افزایش کارمزد جایگاه‌ها و نیز تبدیل آن به حق‌ العمل‌ کاری در دستور کار بوده به طوری که این موضوع در مجلس تصویب اما در کمیسیون تلفیق رد شد.
وی تصریح کرد: در همین راستا به زودی جلسه‌ای بین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، انجمن جایگاه‌داران سی ان جی، شرکت ملی گاز و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برگزار خواهد شد تا وضعیت کارمزد در سال‌ جاری تعیین تکلیف شود.
دادرس گفت: همچنین پیشنهادی  مبنی بر افزایش کارمزد و تبدیل آن به نظام حق‌ العمل‌ کاری برای بودجه سال 95 ارائه شده است که بر اساس آن تصمیماتی اتخاذ شود.
وی یادآور شد: زمانی که کارمزد جایگاه‌‌ها به حق‌ العمل‌ کاری تبدیل می‌شود متناسب با افزایش هزینه آب و برق، بیمه حق ‎‌العمل‌ کاری نیز افزایش می‌یابد.
دادرس تأکید کرد: کارمزد سال جاری متأسفانه منسوخ شده و ما همچنان پیگیر این موضوع هستیم.
رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی کشور در خصوص اجرای برجام گفت: شروع برجام سرآغازی برای ارتقای دانش و فناوری در صنعت سی ان جی است چرا که هم اکنون 70 درصد تجهیزات در کشور بومی‌سازی شده است بنابراین با برجام 30 درصد دانش و تکنولوژی همسو با کشورهای خارجی ارتقا خواهد یافت.
وی خاطرنشان کرد: به زودی 100 درصد دانش فنی روز دنیا در کشور بومی‌سازی می‌شود.

Search