اخبار

دولت باید از جایگاه‌داران سوخت و سی ان جی حمایت کند

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس:

دولت باید از جایگاه‌داران سوخت و سی ان جی حمایت کند

دولت باید از جایگاه‌داران سوخت و سی ان جی حمایت کند

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که به دنبال شیوع ویروس کرونا کسب و کارهای متعددی به ویژه جایگاه‌داران سوخت و سی ان جی دچار ضرر شده‌اند و ضروری است که دولت با منابعی که در اختیار دارد برای حمایت از این بخش‌ها برنامه ریزی کند.

علی بختیار در گفت و گو با ایسنا با اشاره به زیان جایگاه‌های سوخت و سی ان جی با کاهش مصرف بنزین در کشور بیان کرد: مشکلاتی که کسب و کارهای مختلف در کشور با آن به دنبال شیوع ویروس کرونا دست پنجه نرم می‌کنند حائز اهمیت است. بخش‌های مختلف کشور از جمله جایگاه‌های سوخت و سی ان جی دچار خسارت شده‌اند و برای حمایت از این بخش‌ها یک میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی تخصیص داده شده است؛ پس ضروری است که برنامه ریزی دقیقی برای تخصیص این منابع به بخش‌های مختلف صورت گیرد.

وی در ادامه تاکید کرد: یکی از بخش‌های که این روزها دچار خسارت شده است جایگاه‌داران سوخت و سی ان جی هستند که با کاهش مصرف بنزین در کشور دخل و خرج آنها بر هم خورده و در اصل در حال ضرر کردن هستند. شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی باید از این بخش حمایت کند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  این روزها از انجمن سی ان جی‌داران تماس‌های متعددی با بنده گرفته شده و از مشکلات موجود شکایت کردند.  باید از بخش‌هایی که خسارت دیده‌اند حمایت شود. اکنون دولت منابعی در اختیار دارد که باید برای آنها برنامه ریزی کند. از سوی دیگر بخشودگی مالیات‌ها و کمک به پرداخت بدهی‌ها می‌تواند به بخش‌های زیان دیده کمک کند. دولت باید در خصوص اقداماتی که قرار است برای حمایت از بخش‌های مختلف انجام دهد اطلاع رسانی کند. شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نیز باید برای حمایت از جایگاه‌داران سوخت و سی ان جی ورود کند.

Search