اخبار

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی: قیمت تمام شده تولید گاز سی ان جی در ایران بالاتر از سایر کشورها است.

Previous Next

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

اردشیر دادرس رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی، در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر گفت: ایران در دنیا از نظر منابع گازی حرف اول را می زند، از نظر تولید و توزیع شبکه حدودا 365 هزار کیلومتر شبکه مویرگ گازی داریم و امروز 36 هزار کیلومتر خطوط فشار قوی گاز درکشور وجود دارد و به مرز بالای 800میلیون متر مکعب در روز رسیده ایم.
 
 

 او گفت: سی ان جی حدودا  400 درصد بیشتر از قیمت گاز خانگی و 350 درصد بیشتر از قیمت گاز صنعتی است و این قیمت نشانگر بالا بودن قیمت سی ان جی در ایران نسبت به سایر کشورها است.

 
 
او گفت: امروز در کشور دو هزار و 420 جایگاه سی ان جی وجود دارد که روزانه در حدود 21 میلیون متر مکعب گاز سی ان جی تولید و توزیع می کنند.
 
 
او افزود: وجود این جایگاه ها موجب صرفه جویی 21 میلیون لیتر بنزین می شود و در 15 سال گذشته 38 میلیارد لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین  شده است.
 
 

دادرس بابیان اینکه 30 جایگاه در 6 ماه گذشته به زنجیره تولید سی ان جی اضافه شده است، گفت: 151 جایگاه دیگر تا پایان امسال به این تعداد جایگاه افزوده خواهدشد.

او گفت: از نظر آمایش جغرافیایی بیش از 96 درصد از مکان هایی که ظرفیت ساخت جایگاه ها در آنها وجود داشت، پوشش سراسری انجام شده است.
 
 

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی گفت: در کشور حدود چهار و نیم میلیون دستگاه خودرو دوگانه سوز داریم که یک پنجم ناوگان کشوری را شامل می شود.

دادرس گفت: 95 درصد از تاکسی ها و 75 درصد وسایط حمل و نقل عمومی دوگانه سوز هستند و این نشانگر این است که حدود سه میلیون و 500 هزار خودرو به صورت مداوم از جایگاه های سی ان جی استفاده می کنند.
 
 
او گفت: در تهران حدود 160 جایگاه سی ان جی کم داریم که شهرداری باید هرچه سریع تر زمین های مناسبی در اختیار جایگاه داران قرار دهد.
 
 

دادرس گفت: کارمزدهای جایگاه داران در حوزه های بنزین و سی ان جی جوابگوی بخش خصوصی نیست و بخش خصوصی رغبتی برای  سرمایه گذاری در این زمینه ندارند.

Search